Jdi na obsah Jdi na menu
 


!!! Základní pravidla HFL jsou závazná pro všechny týmy a hráče bez rozdílu !!!

 

Systém soutěže: 46 týmů je rozděleno do 6 skupin (A-F), 2 po 7 týmech+4 po 8 týmech, hraje se každý s každým a z každé skupiny postupují 4 nejlepší do nadstavbové části (A,B do G; C,D do H; E,F do I) která se bude hrát na 3 skupiny (G,H,I) po 8 týmech. Každému týmu se budou započítávat tři odehraná utkání ze základních skupin, odehraje tedy další 4 zápasy. Z těchto skupin postupují do playoff prvních 5 týmů z každé skupiny plus 1 nejlepší tým z 6. místa (více bodů, vzájemný zápas, více vstřelených branek, rozdíl skóre). Po nadstavbě bude vytvořena tabulka týmů, které postoupily do playoff (body, skóre, větší počet vstřelených branek, los) . Playoff se bude hrát vyřazovacím systémem na 1 zápas, plus zápas o 3 místo. Při nerozhodném výsledku následují pokutové kopy, 3 na každé straně, pak vyřazovacím způsobem (musí pokračovat hráči, kteří ještě nekopali).

Místo konání: Hřiště s umělou trávou v areálu TUL (dle rozpisu utkání).

Hrací plocha: Rozměry hřiště určuje polovina hrací plochy hřiště s um. trávou (hráno napříč).

 Brankoviště – obdélník o rozměrech cca 8x4 m.

Značka pokutového kopu - ve vzdálenosti cca. 9 kroků od brankové čáry.

Rozpis utkání: Bude vždy uveden na internetových stránkách HFL – http://hfl.webzdarma.cz

Hrací doba: Základní skupina: 2 x 12 minut, nadstavba+playoff 2 x 13 min., finále + o 3. místo 2 x 20 min.

Čekací doba: Maximální čekací doba činí 5 min. po úředním začátku utkání. Nedostavení se k utkání v předepsaném počtu hráčů znamená automaticky kontumaci utkání v poměru 0:5.

Výstroj hráčů: Podmínkou je gumotextilní obuv (ne kolíky!) a povinnost jednotných dresů. Tým, který nenastoupí v barevně sladěných dresech bude pokutován částkou 200,- Kč a kontumací 5:0 ve prospěch soupeře!

Rozhodčí: Zodpovídá za předepsanou podobu hrací plochy (vyznačení, sítě...), míče pro hru, vyplnění zápisu o utkání a dodržování pravidel HFL.

Počet hráčů: 4+1, možnost libovolného střídání (hokejovým způsobem) za brankou!!! Střídání brankáře je nutné nahlásit rozhodčímu.

 Min. počet hráčů na hřišti je 3+1. Klesne-li počet hráčů pod tuto hranici, rozhodčí utkání ukončí - následuje kontumace výsledku ve prospěch soupeře v poměru 5:0 (v případě většího rozdílu skóre platí průběžný výsledek).

Vhazování,rohy: Házené za postraní čarou (špatné vhazování se bude pískat!!!), rohy kopané.

 

Skluzy: Na posouzení rozhodčím (přísný metr!!!).

 

 

Brankář: Brankář musí mít barevně odlišný dres.

Brankář ve svém brankovišti smí chytat míč do rukou.

Při výkopu od branky (po autu) musí brankář míč položit na zem!

Pokud brankář položí míč na zem (po autu), útočící hráč nemůže atakovat ve vápně! Přihrávka od spoluhráče a chycení do rukou – malá domů není povolena!

Osobní tresty: Žlutá karta - vyloučení provinivšího se hráče na 2 min. (za hrubý faul, faul ve vyložené brankové pozici, úmyslné zahrání rukou, nesportovní chování....). Při obdržení žluté karty hráč dostává 2 min, a jeho tým hraje 3+1. Při obdržení další žluté karty tým hraje stále 3+1, ale po skončení 1 trestu začne běžet další, který odsedí stejný hráč, co seděl předtím – tzn. stále 3+1(aby se zabránilo zmatkům na hřišti). Za 3 ŽK v průběhu soutěže dostává hráč automaticky stop na jedno nejbližší utkání!!!

 Dostane-li gólman žlutou kartu, trest odsedí někdo jiný!

Červená karta - vyloučení hráče do konce zápasu (za likvidační faul, hrubé nesportovní chování....). Při obdržení červené karty tým hraje 2 minuty 3+1.

 Hráč s ČK automaticky dostává disciplinární trest - stop na jedno nejbližší utkání!!!

 Dostane-li gólman červenou kartu, výměna gólmana!

 Padne-li gól z přesilovky→končí trest!

 

Vedoucí mužstva: Každý tým musí před utkáním zvolit jednoho hráče, který bude zároveň vykonávat funkci vedoucího. Vedoucí mužstva musí před utkáním správně vyplnit zápis o utkání. V průběhu utkání vedoucí zároveň zastává funkci kapitána mužstva.

Registrace: Poplatek za registraci hráče, stejně jako zapsání nového hráče na soupisku v průběhu soutěže činí 100,- Kč. Zapsání nového hráče na soupisku je možné po celou dobu základní části, v nadstavbě se už noví hráči nezapisují!

Přestupy: První přestup hráče do jiného týmu v soutěži (základní část) je zdarma, každý další přestup hráče činí poplatek 100,- Kč. V nadstavbové části činí jakýkoliv přestup 200,- Kč, přestupování končí posledním zápasem nadstavby (před playoff)!

 

Neoprávněný start: V případě nastoupení neregistrovaného hráče (neuvedeného na soupisce mužstva) následuje kontumace utkání v poměru 0:5. Stop hráče na 2 zápasy (jestli je uveden na soupisce jiného týmu) + 200 Kč pokuta týmu za který neoprávněně nastoupil!!!

 

Odložení zápasu: Nahlášení minimálně týden předem na email: hfl@email.cz, v jiném případě je absentující tým povinen sehnat náhradní zápas, který se odehraje v daném čase!!! Jiné možnosti neexistují a následuje kontumace!!!

 

Ve všech výše neuvedených případech se utkání HFL řídí podle oficiálních pravidel velkého fotbalu. Změny vyhrazeny!